Szkolenia w ramach „Turystyka – wspólna sprawa”
Rekrutacja na szkolenia w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa” rozpoczęta w województwie podlaskim.
Szkolenia dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w województwie podlaskim. O potrzebie przeprowadzenia szkoleń świadczą wyniki badań przeprowadzonych przez konsorcjum realizujące projekt.
W Podlaskim powstało kilka grup partnerskich, które opracowały i będą realizować pomysły na nowoczesne produkty turystyczne w formule sieciowej, polegające na ścisłej współpracy partnerów w regionie. W skład grup wchodzą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, organ
Skuteczną real
W ramach „Zarządzania turystyką” równolegle będą prowadzone szkolenia dla kadry zarządzającej oraz szkolenia zawodowe dla pracowników przedsiębiorstw i organ
„Szkolenia językowe” przeznaczone są dla kadry zarządzającej i pracowników firm turystycznych. Pierwszeństwo udziału będą mieli przedstawiciele przedsiębiorstw uczestniczących w szkoleniach w ramach „Współpracy sieciowej”. Kursy językowe zostały przygotowane z uwzględnieniem specyfiki sektora turystycznego i poszczególnych grup partnerskich. Uczestnicy będą mogli uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego na siedmiu poziomach zaawansowania: początkującym, elementarnym, średniozaawansowanym niższym, średniozaawansowanym, średniozaawansowanym wyższym, przedzaawansowanym oraz zaawansowanym. Szkolenia językowe będą obejmować tematy z wielu różnych dziedzin, jak np. gastronomii. Na naukę każdego języka zostały przewidziane 94 godziny lekcyjne. Cena za kurs dla osób z MSP wynosi 221 zł, dla dużych firm – 442 zł.
O potrzebie szkoleń świadczą wyniki badań przeprowadzonych podczas spotkań grup partnerskich w województwie podlaskim. Ponad 90% uczestników tych spotkań uważa, że udział w szkoleniach w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa” pomoże im w prowadzeniu działalności. Analizy strategii rozwoju województwa i powiatów w regionie pokazały natomiast, że samorządy interesują się rozwojem turystyki i wskazują ją jako jedną z najważniejszych gałęzi rozwoju w regionie. Jednocześnie wykazują niepełną znajomość różnorodnych zagadnień związanych z turystyką, zwłaszcza pojęć i definicji. Wnioski te dowodzą, jak bardzo potrzebne są szkolenia właśnie z zakresu turystyki.
Szkolenia pomogą promować i rozwijać takie nowoczesne produkty turystyczne jak np. "Kraina Żubra - przeżuj to sam", która w przewrotny sposób zachęca do przeżycia i posmakowania walorów przyrodniczych i kulinarnych pierwotnej puszczy. Oferta skierowana jest do turystów doceniających wyjątkowe walory przyrodnicze i kulturowe pogranicza polsko-białoruskiego oraz turystów biznesowych.
Udział w szkoleniach można zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie projektu www.tws.org.pl i przesłanie go do biura regionalnego w danym województwie pocztą elektroniczną lub tradycyjną.
Projekt objęty jest honorowym patronatem marszałka województwa podlaskiego.
Partnerami projektu w województwie podlaskim są Firma EKOTON s.c. oraz „Wrota Podlasia" Podlaski Portal Informacyjny.
Więcej informacji:
Grzegorz Chocian
Podlaskie
tel.: 0 85 744 56 61
fax. 0 85 744 56 62
e-mail: grzegorz.chocian@tws.org.pl
Robert Kaszlewicz
Migut Media S.A.
tel.: 0 22 515 00 38, 0 502 707 705
fax.: 0 22 613 25 84
e-mail: r.kaszlewicz@migutmedia.pl
***
Podstawowe informacje o projekcie „Turystyka – wspólna sprawa”:
To pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej. Skorzystają z niego przedsiębiorcy, samorządy lokalne oraz organ
Polską branżę turystyczną charakteryzuje wciąż niski poziom wykształcenia kadr świadczących usługi oraz brak szerszej współpracy regionalnej. Odpowiadając na te problemy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała kompleksowy projekt szkoleniowo - doradczy, który ma do spełnienia trzy podstawowe zadania:
- podnieść umiejętności tworzenia, rozwijania i promowania markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. poprzez współpracę różnych podmiotów działających na jednym obszarze,
- podnieść wiedzę dotyczącą różnych zagadnień branżowych związanych z działalnością turystyczną,
- doskonalić znajomość języków obcych.
Projekt jest adresowany do przedsiębiorstw turystycznych, jednostek samorządu terytorialnego, organ
„Turystyka – wspólna sprawa” jest pierwszym tego typu projektem, który na początku jest wdrażany w pięciu wybranych województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, pomorskim, oraz świętokrzyskim.
Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przez Konsorcjum firm w składzie: DGA Doradztwo Gospodarcze SA (lider), Central Europe Trust, F5 Konsulting, JDJ Bachalski, Migut Media S.A.